Yurtdışı Eğitimde Aranan Standartlar

Yurtdışı eğitimin en can alıcı taraflarından bir tanesi elbette ki dil eğitimi ve de eğitim kalitesidir. Ancak günümüzde özellikle Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin dağılmasından sonra insanlar yurtdışı eğitimi sadece yurdun dışına çıkmak olarak görme basiretsizliğine kapıldılar. Ülkemizin sosyal ve teknolojik düzeyinin bile en az 30-40 yıl gerisinde olan bazı ülkelerde geleceklerini arama yanlışlığına düştüler. Oysa ki alınan yurtdışı eğitim, oralarda çekilen sıkıntılara değmeli değil midir?

Olaya bu açıdan bakıldığında gerek eğitimindeki kalite gerekse de sosyal ve teknolojik şartları itibariyle maksimum bir performans sergileyen Viyana üniversiteleri siz değerli öğrencilerimize gerçekten de geleceğin aydınlık kapılarını aralama fırsatı sunmaktadır.

Avusturya Viyana üniversiteleri sosyal ve akademik yapısı itibariyle siz değerli gençlerimizi beklemektedir.

Üniversite eğitimindeki en önemli esaslardan biri de şudur ki, üniversiteler öğrencilerine hem akademik anlamda hem de gelecekteki iş hayatları açısından ufuklarını açan bir sistem ortaya koymalıdır. Viyana üniversitelerinde akademik kariyer yapmak öğrenci bıkana kadar mümkündür. Örneğin bir yüksek lisans için, Viyana üniversitelerinde ayrıca bir sınava girme zorunluluğu yoktur. Öğrenci dilerse Avusturya üniversitelerinde lisans programını bitirir bitirmez hiç zaman kaybetmeden yüksek lisansa başlayabilir, akabinde Doktoraya başlayabilir. Ayrıca öğrencilerimize Avusturya, Viyana yolunda Schengen vizesi aldığımızdan dolayı da öğrenci dilerse Avrupa’nın birçok ülkesine girip çıkabilir ve yeni çevreler, yeni ufuklar edinebilir.

Siz değerli öğrencilerimize gelecekleri adına aydınlığın bir yolu olan Viyana, Avusturya üniversitelerini sunmaktan ve rehberlik etmekten mutluluk duymaktayız. Dilerseniz öğrencilerimizin Viyana ve firmamız hakkındaki görüş ve düşüncelerini Sizlerden gelenler kısmında okuyabilirsiniz.