HARÇ KONUSUNDA SÜRPRİZE HAZIRLIKLI OLUN

Bilindiği üzere geçen yıllarda Viyana ve Avusturya üniversitelerinde harçlar yıllık 1586€ idi. Bu yıl yani 2009-2010 sezonunda bu ücret 726€ gibi Türkiye’de ki 2. öğretim fiyatlarının bile altında bir rakam çekildi. Tabi eğitim hayatına yurtdışında üstelik dünya standartlarının çok çok üstündeki Viyana üniversitelerinde devam eden veya bu üniversitelerde okuma hayali kuran öğrencilerimiz için bu oldukça sevindirici bir haberdi.

Önümüzdeki yıl acaba harçlarda yine bir düzenlemeye mi gidilecek?
Önümüzdeki yıldan itibaren Viyana üniversitelerinde okumak belki de çok daha ucuza yani 320€ gibi bir fiyata mal olacak. Henüz kesinleşmemekle birlikte firmamızın aldığı duyumlar önümüzdeki yıldan itibaren üniversite harçlarının 320€ gibi bir fiyata çekileceği yönünde. Son bir kaç yıldır gerek öğrencilerin gerekse Avusturyadaki bazı öğrenci topluluklarının talepleri aslında üniversite harçlarının tamamen kaldırılması yönündeydi. Tıpkı AB üyesi bir bazı ülkelerde olduğu gibi Viyana’da da eğitimin ücretsiz olması isteniyordu. Bu bağlamda Viyana ve diğer Avusturya üniversitelerinde arka arkaya indirimler yapıldı.

Viyana’da üniversite eğitimi ücretsiz olur mu bilmem ama sanırım 320€ kesin gibi.
Siz değerli öğrencilerimize en iyiyi sunma gayreti içinde olan firmamız bundan sonraki gelilşmeleri de yine avsuturyadauniversite.net sitemizden duyurmaya devam edecektir.