Öğrenci Vize İşlemleri

Siz Yurtdışı eğitimde güvenilir adres Educabridge Yurtdışı Eğitimi tercih eden öğrencilerimize vize konusunda da
danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.
Kabulü gelen bir öğrencimizin vize müracaatında bulundurması gereken olmazsa olmaz evrakların başında KONAKLAMA SÖZLEŞMESİ gelmektedir. Bu sizin Avusturya’da kalacağınız adresi belirten ve Viyana’daki ilgili belediye tarafından onaylanan bir belgedir. Educabridge Yurtdışı Eğitim olarak biz size bu belgeyi temin ediyoruz.
Bundan sonrasında ise şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.
Kabul belgenizin aslı ve yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış bir nüshasıyla birlikte harçsız öğrenci pasaportunuzu sadece defter parası ödeyerek alıyorsunuz.
Daha sonra İş bankası nezdinde bulunan Avusturya Konsolosluğu hesabına 30.5 TL yatırarak pin kodunuz almanız gerekmektedir. Bir gün sonra randevuyu alabilirsiniz. Eğer Pin kodunuzu Avusturya Konsolosluğu Çağrı merkezini arayarak kredi kartıyla almak isterseniz hem sadece 26 TL hem de anında randevu alma olanağına sahip olacaksınız.
Bundan sonra Avusturya Konsolosluğu çağrı merkezini  arayarak randevu almanız gerekmektedir. Randevu alırken pasaportunuzun mutlaka yanınızda olması gerekmektedir.
Çağrı merkezinde sizinle görüşen görevli her ne kadar size vize randevusuna gelirken dosyanızda olması gerekli evrakları söyleyecekse de biz avsuturyadauniversite.net olarak buradan da evrakların bir listesini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 1. Nüfus dairesinden almanız gerekenler
  • Doğum belgesi (çok dilli veriliyor)
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Almanca Noter tasdikli tercüme+2 fotokopisi)
  • Yerleşim Yeri Belgesi (Almanca Noter tasdikli tercüme+2 fotokopisi)
 2.  Adliyeden Sabıka Kaydı (Almanca Noter tasdikli tercüme+2 fotokopisi)
 3.  Muhtardan veya Noterden nüfus cüzdan sureti (Almanca Noter tasdikli tercüme+2 fotokopisi)
 4.  Sağlık raporu (Almanca Noter tasdikli tercüme+2 fotokopisi)
 5.  İş bankası Avusturya Konsolosluğu Hesabına vize harcı olan 80€+5€ yatırıldığına dair dekont(Randevu tarihinden en geç 3 iş günü içinde yatması gerekir.)
 6. Öğrenci adına Viyana’da bir bankada açılan hesaba 430×9=3870€ yatırılması (vize alana kadar bu paranın bu hesapta blokeli kalması gerekmektedir.) ve dekontun mutlaka dosyada bulundurulması.
 7. Vize başvuru formunun doldurulması (Educabridge Yurtdışı eğitim tarafından doldurulmaktadır)
 8. Randevu saatinden en geç 20 dk öncesinde konsoloslukta hazır bulunması gerekmektedir.

Educabridge Yurtdışı Eğitim’e tüm belgelerinizi kontrol ettirdikten sonra gönül rahatlığıyla randevunuza gidebilirsiniz.

Avusturyada üniversite yaşamınızın şimdiden başarılı geçmesi dileğiyle…