Avusturya Üniversitelerine Yatay Geçiş Olanakları

Sıradan bir üniversite diplomasına sahip olmanın size gelecekte bir ayrıcalık sağlamayacağını düşünüyorsanız, eğitiminize prestijli bir Avrupa Birliği üniversitesinde devam edebilirsiniz. Eğitim kalitesi ve prestiji tüm dünyada rağbet gören Viyana üniversitelerine yatay geçiş yapabilir, okuduğunuz bölüme bu üniversitelerde devam edebilirsiniz. Üstelik bu hiç de zor ve pahalı değil.

Avusturyaya yatay geçiş neden çok mantıklı bir karar?

  1. Viyana üniversitelerinden alacağınız bir Avrupa Birliği diploması, size hem Türkiye hem de birçok diğer ülkede prestij katacak, tercih edilmenizi ve çok daha yüksek bir gelir elde etmenizi sağlayacak.
  2. Viyanada üniversite eğitimi dünyanın en ekonomik eğitim seçeneklerinden biri. Yıllık üniversite harcınız sadece 750 Euro. Viyana Teknik Üniversitesindeyse ÜCRETSİZ
  3. Viyana yaşam koşulları ve maliyetleri olarak da oldukça ekonomik bir seçenek. Viyanada üniversite eğitimi alan öğrenciler konaklama, beslenme , ulaşım ve diğer sosyal giderleri için toplamda ortalama 500-600 Euro civarında para harcıyor.
  4. Avusturya uygulanan birleşik lisans ve master sistemi sayesinde, eğitiminize ara vermeden master ve hatta dilerseniz doğrudan doktora derecesi de alabileceksiniz.
  5. Sahip olacağınız Schengen vizesi sayesinde tüm Avrupa’yı gezip görebilecek, eğitiminizin ardından Avrupa Birliğinde staj ve kariyer başlangıcı yapma imkanı elde edeceksiniz.
  6. Avrupa’nınen çok konuşulan 2. dili olan Almancayı anadiliniz gibi öğrenecek, Avrupa’nın değişik ülkelerinden gelen arkadaşlarınızla dilerseniz İngilizcenizi de bol bol pratik edebileceksiniz. Viyana’da eğitim dili almancadır. İlk yılınızı Almanca hazırlık okuyarak geçirip, daha sonra bölümünüze geçeceksiniz.
  7. Viyana’da eğitim alan öğrencilere çalışma izni veriliyor. Aylık max. 600 Euro maaş alarak part-time çalışabileceksiniz.

Viyana üniversitelerine yatay geçiş için ne zaman başvurmalıyım?
Dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Üniversite kabul ve vize işlemleri biraz uzun sürdüğü için mümkün olan en erken dönemde başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Bekleme sürenizde üniversitenizde devam edebilir, kredilerinizi alabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiğinde geçiş işlemleriniz yapılır ve yeni üniversitenizde eğitiminize başlayabilirsiniz.

Almanca bilmiyorum. Yine de yatay geçiş yapabilir miyim?
Evet. İlk yılınızda üniversite tarafından Almanca eğitimine yerleştirilecek, dil yeterliliğinizi sağladıktan sonra bölümünüze başlayabileceksiniz.

Avusturya Üniversitelerinde eğitim almak bir çok öğrencinin rüyasıyken neden siz bu imkanlardan uzak yaşayasınız ki.. Unutmayın kaliteli ve profesyonel bir danışmanlık ile hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir sitedesiniz. Bizimle iletişim kurmadan lütfen hayallerinize yön vermeyin..